Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Αναγέννηση Γιαννιτσών – ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 3-0 : Ήταν ανώτερη και επέστρεψε στις νίκες!

Κυριακή 9 Μαΐου 2021 20:38

Επέστρεψε στις νίκες η ομάδα της Αναγέννησης Γιαννιτσών, καθώς επικράτησε με 3-0 του ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας, ένα σκορ που θα μπορούσε να πάρει μεγαλύτερες διαστάσεις αν οι φιλοξενούμενοι δεν είχαν τον τερματοφύλακα Ευαγγελόπουλο σε καλή ημέρα.

Πρωταγωνιστής για την ομάδα της Αναγέννησης ήταν ο Σαμαράς, ο οποίος σκόραρε δις (στο 20ο και 53ο λεπτό) ενώ ένα εντυπωσιακό ψαλιδάκι του αποκρούστηκε τελευταία στιγμή σε κόρνερ.

Το τρίτο γκολ της Αναγέννησης πέτυχε ο Κατηριάδης (έκανε το 2-0 στο 23ο λεπτό) με κεφαλιά μέσα από τη μικρή περιοχή, έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Πελτέκη.

Ο Γιάννης Γυριχίδης ξεκίνησε τον αγώνα με τους: Δομουκτσίδη, Πελτέκη, Μπαμπαλή, Τσίοτρα, Σαμαρά, Βαταμίδη, Πανταζή, Κατηριάδη, Χαραβητίδη, Ξανθόπουλο Ι. και Τσιάκαλο. Στο πάγκο βρίσκονταν οι: Μαυροματίδης, Φλώρος, Γκαρακλίδης, Μουρίκι, Παπαδόπουλος, Τασιώνας, Μπάρμπας, Κερμανίδης και Μαυρομάτης.