Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Άνετη επικράτηση του Μέγα Αλέξανδρου Τρικάλων με 6-1 επί της ΑΕ Αλεξάνδρειας ( video & φωτο )

Κυριακή 22 Ιανουαρίου 2023 01:41

Χωρίς να δυσκολευτεί καθόλου, η ομάδα του  Γιάννη Κερλίδη πήρε τους 3 βαθμούς της νίκης, επικρατώντας με 6-1 της ΑΕ Αλεξάνδρειας που παρατάχθηκε με αρκετές και σημαντικές απουσίες.

Σε ένα παιχνίδι που δεν αντέχει σε κρητική οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν με επιθετικό μονόλογο και μάλιστα στα πρώτα 33λεπτά της αναμέτρησης το σκορ ήταν 4-0.

Ο Καμπούρης στο 16' άνοιξε το χορό των γκολ ενώ ο Μαρμαρίδης στο 25',ο Τσιρίδης με κεφαλιά στο 31' και ο Κίτσας Γ. στο 33' έγραψαν το τελικό 4-0 του α' ημιχρόνου.

Η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε ούτε στο δεύτερο ημίχρονο, με τους γηπεδούχους να κυριαρχούν σε όλα τα μήκη και τα πλάτη του αγωνιστικού χώρου.

Ο Τσιρίδης στο 49' έστειλε για πέμπτη φορά την μπάλα στα δίχτυα του Διακόπουλου ενώ το 6-0 σημείωσε ο Λαμπρόπουλος στο 82'.To γκολ της τιμής για τους φιλοξενούμενους πέτυχε στο 90' ο Ριζόπουλος.

Τελικό αποτέλεσμα: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων - ΑΕ Αλεξάνδρειας 6-1

Διαιτητές (Τσέτσιλας - Δρουδάκη - Στρεργιόπουλος) : Πολύ καλή μπορεί να χαρακτηριστεί η διαιτησία της αναμέτρησης. ( 9,5 )

MVP (Mέγας Αλέξανδρος Τρικάλων) Τσιρίδης: Ο κεντρικός αμυντικός των Τρικάλων ήταν σε πολύ καλή μέρα.Σκόραρε δυο τέρματα και γενικότερα η εικόνα του ήταν κάτι παραπάνω από θετική.