Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Άτλας Ζερβοχωρίου - ΓΑΣ Ροδοχωρίου (0-1): Πρόκριση... διά πυρός και σιδήρου για το Ροδοχώρι (φωτο & video)

Δευτέρα 13 Σεπτεμβρίου 2021 00:13

Σε ένα παιχνίδι που δεν διεκδικεί σίγουρα δάφνες ποιότητας,Άτλας Ζερβοχωρίου και ΓΑΣ Ροδοχωρίου διασταύρωσαν τα ξίφη τους για την 1η φάση του Κυπέλλου της ΕΠΣ Ημαθίας με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν την νίκη με 0-1 και παράλληλα την πρόκριση.

Το πρώτο ημίχρονο ανήκει στους φιλοξενούμενους με τον Πέτγαζλη και τον Παρηγορίδη να δημιουργούν αρκετά προβλήματα στην άμυνα του Ζερβοχωρίου.Η ομάδα του Κώστα Τενεκετζή κατάφερε και πέτυχε το γκολ νίκης-πρόκρισης στο 33' μετά από ωραία σέντρα του Παρηγορίδη και εύστοχη κεφαλιά του Πέτγαζλη.

Στο δεύτερο ημίχρονο,οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο επιθετικά στον αγωνιστικό χώρο είχαν τον έλεγχό της αναμέτρησης χωρίς ωστόσο να καταφέρουν να πετύχουν κάποιο τέρμα.

Τελικό αποτέλεσμα: Άτλας Ζερβοχωρίου - ΓΑΣ Ροδοχωρίου 0-1