Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

''Εξάστερη'' η ΑΕ Αλεξάνδρειας στα Λευκάδια 1-6 (φωτο & video)

Σάββατο 7 Ιανουαρίου 2023 21:04
''Εξάστερη'' η ΑΕ Αλεξάνδρειας στα Λευκάδια 1-6  (φωτο & video)

Με νίκη ξεκίνησε τις αγωνιστικές της υποχρεώσεις για το 2023 η ΑΕ Αλεξάνδρειας επικρατώντας άνετα του ΑΣ Λευκαδίων με 1-6. Η ομάδα του Αντώνη Παπατζίκου παρουσιάστηκε σοβαρή και συγκεντρωμένη στο παιχνίδι επιβάλλοντας από την αρχή τον ρυθμό της και χωρίς να αφήσει περιθώρια αμφισβήτησης στον αντίπαλό της έφτασε σε μία εύκολη νίκη.

Η ομάδα της Αλεξάνδρειας ήταν καταιγιστική στο πρώτο ημίχρονο έφτιαξε αρκετές τελικές και ευτύχησε με Πιπιλιάρη (28'),Ριζόπουλο (33') και Κίρτσογλου (40') να έχει το πάνω χέρι για τη νίκη.Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι στο α' μέρος ήταν να μειώσουν στο 42' με τον Μισαηλίδη.

Στην επανάληψη η εικόνα δεν άλλαξε, αφού ο ομάδα της Αλεξάνδρειας μπήκε δυνατά και επιθετικά, πίεσε τους φιλοξενούμενους,καταφέρνοντας να πετύχει ακόμα τρία τέρματα.Ο Γιάννης Πιπιλιάρης που ήταν σε εξαιρετική μέρα στο 50' και στο 56' ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-5 για να έρθει στο 80' ο Ριζόπουλος και να γράφει το τελικό 1-6.

Τελικό αποτέλεσμα : ΑΣ Λευκαδίων - ΑΕ Αλεξάνδρειας 1-6

MVP (AE Αλεξάνδρειας) Γιάννης Πιπιλιάρης: Σε εξαιρετική μέρα ο επιθετικός της Αλεξάνδρειας δημιούργησε πολλά προβλήματα στην άμυνα των Λευκαδίων πετυχαίνοντας τρία γκολ και το πρώτο χατ-τρικ της χρονιάς.

Διαιτητές: Μελτζανίδης - Νησελίτης - Ραφαηλίδης : Εύκολη μέρα για την διαιτητική τριπλέτα με τις όποιες αμφισβητούμενες φάσεις υπήρχαν σύμφωνα με την γνώμη μας και με την βοήθεια του βίντεο να τους δικαιώνουν. ( 9 )