Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Εύκολα (3-1 σετ) τον Μίλωνα Γιαννιτσών ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας!

Πέμπτη 26 Ιανουαρίου 2023 08:26
Ακόμη μία σπουδαία νίκη για την ομάδα του ΓΑΣ Αλεξάνδρειας! Αυτή τη φορά επικράτησε με σχετική άνεση επί του Μίλωνα με τελικό σκορ 1-3. Μία εκτός έδρας νίκη απέναντι στην ομάδα που είναι η φετινή ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος.

Παρότι η ομάδα της Αλεξάνδρειας αγωνίστηκε χωρίς την βασική διαγώνιο, τα κορίτσια ξεκίνησαν δυνατά το παιχνίδι και κατέκτησαν εύκολα τα πρώτα δύο σετ. Για ακόμη ένα παιχνίδι όμως, μετά το δεύτερο νικηφόρο σετ, επήλθε χαλαρότητα.

Είναι ένα σημείο που πρέπει δώσουν ιδιαίτερη προσοχή τόσο ο προπονητής όσο κι αθλήτριες ώστε στο μέλλον να αποφευχθεί οποιοδήποτε "στραβοπάτημα".

Στο τέταρτο σετ τα κορίτσια του ΓΑΣ έπαιξαν στους κανονικούς τους ρυθμούς και κατέκτησαν εύκολα την νίκη με 1-3 σετ.

Μετά την ολοκλήρωση του πρώτου γύρου του πρωταθλήματος ο ΓΑΣ Αλεξάνδρειας βρίσκεται στην δεύτερη θέση με 21 βαθμούς κι έναν αγώνα αγώνα λιγότερο. Έχει ρεκόρ 6 νίκες και μία ήττα!

Ακολουθεί ακόμη ένα εκτός έδρας παιχνίδι. Αυτή τη φορά στην Φλώρινα αντιμετωπίζοντας την ομάδα του Ήφαιστου.

Σύνθεση : (coach Σταυρόπουλος Γιάννης, βοηθ. Προπ. Παπαεμμανουήλ Κωνστ.)  Χατζοπούλου Δήμητρα, Ζηνωνίδου Μένια, Παπαδήμα Νάσια,  Μπέγκα Στέλλα, Παπάζη Αναστασία, Μάγου Μαρία,  Παπαμιχαήλ Κωνσταντίνα, Γιοβανοπούλου Έλενα, Τζέση Τσέρι, Κάσα Ηλιάνα, Βασιλεία Καζαντζίδου

Επόμενη αγωνιστική :
Κλειστό Δ.Α.Κ Φλώρινας
Σάββατο 28/1/2023
Ώρα: 5μ.μ.
Ήφαιστος Φλώρινας - Γ.Α.Σ. Αλεξάνδρεια

Αποτελέσματά 6ης αγωνιστικής :

●Γ.Σ. ΓΡΕΒΕΝΩΝ - Γ.Σ. ΚΟΖΑΝΗΣ 3-0 (ΣΕΤ: 25-16, 25-13, 25-18)

●Α.Σ. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΒΕΡΟΙΑΣ-ΗΦΑΙΣΤΟΣ ΦΛΩΡΙΝΑΣ 3-0  (ΣΕΤ: 25-14, 25-20, 25-12)

●ΜΙΛΩΝΑΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ - Γ.Α.Σ. ΑΛΕΞΑΝΔΡΕΙΑ 1-3.(ΣΕΤ: 14-25, 20-25, 28-26, 15-25)

●Σ.Φ.Κ. ΠΙΕΡΙΚΟΣ ΚΑΤΕΡΙΝΗΣ - ΜΕΓΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ 3-0 (ΣΕΤ: 25-14, 25-17, 25-16)