Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Ευρεία νίκη (4-1) για την ΑΕ Αλεξάνδρειας κόντρα στον Φίλιππο Μελίκης! (vid & φωτο)

Σάββατο 4 Φεβρουαρίου 2023 21:03

Δεν είχε πρόβλημα να κάμψει την αντίσταση του Φίλιππου Μελίκης η ΑΕ Αλεξάνδρειας, επικρατώντας με 4-1. Ουσιαστικά, τα προγνωστικά επιβεβαιώθηκαν σε αυτό το παιχνίδι, αφού οι ''πράσινοι'' ήταν το ακλόνητο φαβορί για την κατάκτηση των τριών βαθμών.

Οι φιλοξενούμενοι αιφνιδίασαν πετυχαίνοντας γκολ μόλις στο 5' της αναμέτρησης με τον Μελιόπουλο όμως από εκεί και πέρα μία ομάδα δημιουργούσε και αυτή ήταν η ΑΕ Αλεξάνδρειας.

Στο 9΄μετά από λάθος του τερματοφύλακα Νάτσαλη ο Πιπιλιάρης Γ. έστειλε την μπάλα στην εστία της Μελίκης φέρνοντας το παιχνίδι στα ίσα πολύ γρήγορα.Οι γηπεδούχοι είχαν την υπεροχή μέχρι το τέλος του πρώτου ημιχρόνου αλλά δεν μπόρεσαν να τη μετουσιώσουν σε γκολ.

Οι ''πράσινοι'' μπήκαν φουριόζοι στο δεύτερο ημίχρονο και στο 69΄και πάλι ο Πιπιλιάρης Γ. έβαλε μπροστά στο σκορ την ομάδα της Αλεξάνδρειας και σαν να μην έφτανε αυτό 3' αργότερα και συγκεκριμένα στο 72' η ομάδα της Μελίκης πέτυχε και αυτογκόλ τελειώνοντας ουσιαστικά το παιχνίδι.

Οι γηπεδούχοι είχαν ακόμα δύο κλασικές ευκαιρίες για γκολ με τους Χεράκη και Κίρτσογλου κάτι που πέτυχαν στο 83' με τον Βολονάκη να βγάζει ασίστ με το κεφάλι στον Κίρτσογλου και αυτός να πετυχαίνει το 4ο γκολ της ομάδας του.

Τελικό αποτέλεσμα: A.Ε Αλεξάνδρειας - Φίλιππος Μελίκης 4-1

Συμπέρασμα: Το αποτέλεσμα είναι πέρα για πέρα δίκαιο με τους γηπεδούχους να είναι κυρίαρχοι της αναμέτρησης!

Διαιτησία (Μελτζανίδης - Βαλκάνος - Μπέκας): Άψογη η διαιτησία, δεν υπήρχε τίποτα το μεμπτό! (9.5)

MVP (ΑΕ Αλεξάνδρειας) Κίρτσογλου: Σε μεγάλη μέρα ο ποδοσφαιριστής της ΑΕ Αλεξάνδρειας ήταν κατά την δική μας άποψη ο μεγάλος πρωταγωνιστής της αναμέτρησης!