Σάββατο 20 Απριλίου 2024

ΓΑΣ Κοπανός - ΑΣ Λευκαδίων 3-0 : Οι γηπεδούχοι δεν άφησαν περιθώρια αμφισβήτησης! (video & φωτο)

Σάββατο 21 Ιανουαρίου 2023 20:27

Χωρίς να αντιμετωπίσει ιδιαίτερα προβλήματα η ομάδα του ΓΑΣ Κοπανού επικράτησε με 3-0 του ΑΣ Λευκαδίων για την 12η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α'Ερασιτεχνικής (ΕΠΣ Ημαθίας).

Το α' μέρος της αναμέτρησης είχε πολλές ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες, αλλά καμιά δεν κατέληξε στα αντίπαλα δίχτυα,με την ομάδα του Κοπανού να έχει την υπεροχή,όχι όμως την ουσία.

Τα πράγματα στο δεύτερο ημίχρονο άλλαξαν εντελώς με την ομάδα του Χρήστου Μποζίνη να ελέγχει πλήρως τον αγώνα βγάζοντας πίεση και δημιουργώντας καλές στιγμές προς τα αντίπαλα καρέ.

Το σκορ άνοιξε ο Λογγινίδης στο 60' και έξι λεπτά αργότερα ο συνήθης ύποπτος Αντώνίου διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του ενώ το τελικό 3-0 σημείωσε ο Τζιβάρας στο 79'.

Τελικό αποτέλεσμα : ΓΑΣ Κοπανός - ΑΣ Λευκαδίων 3-0

Διαιτητές (Παπαργυρίου - Βαλκάνος - Μπέκας) : Τίποτα το αξιοσημείωτο δεν αντιμετώπισαν κανένα πρόβλημα οι διαιτητές της αναμέτρησης ( 9,5 )

MVP (ΓΑΣ Κοπανός) Ίντος Ε.: Σε καλή μέρα και έχοντας άξιο συμπαραστάτη του τον Αντωνίου ο ποδοσφαιριστής της ομάδας του Κοπανού συνέβαλε τα μέγιστα ώστε η ομάδα του να πάρει τους τρεις βαθμούς της νίκης