Παρασκευή 29 Μαρτίου 2024

Ισόπαλη 2-2 η φιλική αναμέτρηση F.C Μακροχώρι - ΓΑΣ Ροδοχωρίου (βίντεο & φωτο)

Κυριακή 23 Αυγούστου 2020 15:54

Ένα ενδιαφέρον φιλικό παιχνίδι διεξήχθη το Σάββατο (22/8/2020) στο γήπεδο του Μακροχωρίου.

Η ομάδα του Μακροχωρίου φιλοξένησε τον ΓΑΣ Ροδοχωρίου σε φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας των δύο ομάδων για το πρωτάθλημα της Α'Ερασιτεχνικής (ΕΠΣ Ημαθίας).

Οι δύο τεχνικοί (Μάκης Γιαννόπουλος –Κώστας Τενεκετζής) είχαν την ευκαιρία να δοκιμάσουν αρκετούς ποδοσφαιριστές. Μάλιστα από πλευράς Μακροχωρίου πήραν χρόνο συμμετοχής και αρκετά παιδιά από την ακαδημία της ομάδας αφήνοντας υποσχέσεις για το μέλλον και δείχοντας έτσι την εξαιρετική δουλειά που γίνεται και στις υποδομές.

Αρκετά μικρός και ο μέσος όρος ηλικίας και για την ομάδα του Ροδοχωρίου που παρουσιάστηκε μεταμορφωμένη σε σχέση με την περσινή περίοδο.Λείπουν τα «βαριά ονόματα»,σαφώς μικρότερο μπάτζετ ,αλλαγή φιλοσοφίας με τον προπονητή της ομάδας ωστόσο να είναι αισιόδοξος και να δηλώνει έτοιμος για τη νέα πρόκληση!.

Στα αγωνιστικά απο ένα ημίχρονο για τις δυο ομάδες με τους φιλοξενούμενους να έχουν την υπεροχή και δυο τέρματα και τους γηπεδούχους να υπερέχουν στην επανάληψη ισοφαρίζοντας (2-2) ενώ θα μπορούσαν να πάρουν και την νίκη αν το πέναλτι που κέρδισαν είχε ευτυχή κατάληξη.