Δευτέρα 5 Δεκεμβρίου 2022

Καλλιθέα-Βέροια (1-0) : Αποκλεισμός με «φωνές» για τη «Βασίλισσα του Βορρά»! (video)

Τετάρτη 19 Οκτωβρίου 2022 20:58
Η Βέροια ηττήθηκε με 1-0 από την Καλλιθέα στο γήπεδο της Νέας Σμύρνης και αποκλείστηκε από τους «16» του Κυπέλλου.Σε ένα παιχνίδι που είχε αμφίρροπο φινάλε και πολλές φωνές για τη διαιτησία από πλευράς φιλοξενούμενων.

Η Βασίλισσα του Βορρά φωνάζει για δύο πέναλτι και για ένα ακυρωθέν γκολ. Ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων Παπαδόπουλος έκανε αρκετές σωτήριες αποκρούσεις στο πρώτο ημίχρονο, αλλά στο 44' τον ξεγέλασε η μπάλα σε σουτ του Σαντάνα και ο Βραζιλιάνος έκανε το 1-0. Η Βέροια στο 57' ζήτησε πέναλτι για ανατροπή του Μπουόλι, όμως ο Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) δεν είδε παράβαση και δύο λεπτά αργότερα ακυρώθηκε ως οφσάιντ γκολ του Μπουκουβάλα. Στο 79' ο Μάλτσι είχε σουτ στο δοκάρι.

Στο 83' οι διαμαρτυρίες των Κυανέρυθρων συνεχίστηκαν, όταν ζήτησαν πέναλτι για χέρι αμυνομένου, ενώ στις καθυστερήσεις (92') ο Μπελεβώνης είχε σουτ στο δοκάρι.

ΚΑΛΛΙΘΕΑ (Λεωνίδας Βόκολος): Στρέζος, Ρώσση, Ευαγγέλου, Χατζηδίμπας, Μπουλούλης, Βασιλούδης, Σαντάντα (83' Νάτσης), Κυνηγόπουλος, Νίλι (74' Μάλτσι), Λουκίνας (83' Λάσκαρης), Μουνιέ (58' Μασιέλ).

ΒΕΡΟΙΑ (Κώστας Ανυφαντάκης): Παπαδόπουλος, Ντουμάνης, Παπαχρήστος, Περδίκης (86' Δεμηρτζόγλου), Στίκας, Μπούζας (54' Μπελεβώνης), Μπλέτσας (70' Ιωάννου), Ορφανίδης, Φασίδης, Μπουκουβάλας, Μπουόλι. Διαιτητής: Τσιμεντερίδης (Κοζάνης) Βοηθοί: Τζιουβάρας, Μπαλιάκας (Κοζάνης)

Δείτε ΕΔΩ το γκολ της Καλλιθέας, το ακυρωθέν γκολ του Μπουκουβάλα και τα δύο δοκάρια.