Κυριακή 4 Δεκεμβρίου 2022

ΜΑΣ Βεργίνα – Μεγ.Αλ.Αγίας Μαρίνας 0-5: Επιβεβαίωσε τον τίτλο του φαβορί και «τσέκαρε» εισιτήριο για την επόμενη φάση (φωτο & video)

Κυριακή 23 Οκτωβρίου 2022 20:07

Το εισιτήριο για την επόμενη φάση του κυπέλλου ΕΠΣ Ημαθίας πήρε ο Μέγας Αλέξανδρος Αγίας Μαρίνας, μετά την σημερινή εκτός έδρας νίκη με 0-5 στην παράταση επί του ΜΑΣ Βέργινα επιβεβαιώνοντας τον τίτλο του φαβορί.

Η ομάδα του Χρήστου Παναγιωτίδη δεν συνάντησε πρόβλημα σε κανένα σημείο του αγώνα σκοράροντας 5 τέρματα, 3 στο α' και 2 στο β' ημίχρονο.

Αρχικά ο Σαμιώτης με δύο δικά του τέρματα έβαλε γρήγορα την ομάδα του σε θέση οδηγού,για να έρθει ο Ντέλλας με κεφαλιά και να σημειώνει το τρίτο γκολ για την ομάδα του τελειώνοντας ουσιαστικά την υπόθεση πρόκριση από το α' ημίχρονο.

Στο β'μέρος η εικόνα του παιχνιδιού δεν άλλαξε με την ομάδα του Μέγα να κυριαρχεί σε όλα τα μήκη και πλάτη του γηπέδου.Ο Μουστάκας στο 73' πέτυχε μετά από ωραίο συνδυασμό το 0-4 για να έρθει στο 85' και πάλι με κεφαλιά ο Ντέλλας γράφοντας το τελικό 0-5.

Αξίζει να αναφέρουμε ότι πριν την έναρξη της αναμέτρησης ο πρόεδρος της ομάδας του Μέγα Αλέξανδρου Αγίας Μαρίνας, Ανδρέας Καλαϊτζίδης τίμησε τον αδικοχαμένο φίλο όπως αναφέρει στην πλακέτα,Μάκη Αμπρικίδη.