Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Με μια νίκη και μια ήττα συνέχισαν την πορεία τους οι Μικτές Ομάδες της ΕΠΣ Ημαθίας - Δείτε πλούσιο φωτορεπορτάζ,φάσεις και τα γκολ των αναμετρήσεων

Τετάρτη 15 Μαρτίου 2023 21:34

Με απολογισμό μία ήττα και μία νίκη συνέχισαν τις υποχρεώσεις τους οι Μικτές Ομάδες της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Ημαθίας (Ε.Π.Σ.Η.), στο πλαίσιο της 1ης εξ΄αναβολής αγωνιστικής της Α΄ Φάσης του Πανελληνίου Πρωταθλήματος Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων Κ-16 & Κ14.

Κ-14 (ΕΠΣ Ημαθίας - ΕΠΣ Πέλλας 1 - 0)

Στον αγώνα που προηγήθηκε χρονικά, στο Δημοτικό Στάδιο Γιαννιτσών, οι «μικροί» του Γιώργου Κουλακιώτη (Κ14),παίζοντας κατά διαστήματα καλό ποδόσφαιρο επικράτησαν το αντίστοιχο ηλικιακό συγκρότημα της Ε.Π.Σ. Πέλλας με σκορ 1-0.Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε ο Μπουκλάς.

Κ-16 (ΕΠΣ Ημαθίας - ΕΠΣ Πέλλας 0-1)

Την ήττα γνώρισαν οι «μεγάλοι» (K16) του Μανώλη Γιοβανόπουλου, οι οποίοι, παρόλο που ήταν καλύτεροι στο πρώτο ημίχρονο,δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν σε γκολ τις ευκαιρίες που δημιούργησαν στο παιχνίδι.Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν στο 79' να πετύχουν το μοναδικό γκολ που έκρινε την αναμέτρηση.