Σάββατο 3 Δεκεμβρίου 2022

Μουντίαλ 2022: Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στο Κατάρ

Τρίτη 1 Νοεμβρίου 2022 08:10
Μουντίαλ 2022: Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων στο Κατάρ

Αντίστροφα μετράνε πλέον οι μέρες για την έναρξη του Μουντιάλ 2022 που θα διεξαχθεί στο Κατάρ με πρωτόγνωρες συνθήκες τόσο για τους ποδοσφαιριστές όσο και για τους φιλάθλους καθώς είναι πρώτη φορά που η διοργάνωση διεξάγεται Δεκέμβριο. 

Η αυλαία της μεγαλύτερης ποδοσφαιρικής διοργάνωσης θα ανοίξει στις 20 Νοεμβρίου, με τον αγώνα Κατάρ-Εκουαδόρ, ενώ το μουντιάλ θα διεξαχθεί μετά από τρία χρόνια πανδημίας και εν μέσω πολλαπλών κρίσεων που πλήττουν ολόκληρο τον πλανήτη.

Η FIFA ανακοίνωσε το πρόγραμμα των αναμετρήσεων, με τη φάση των ομίλων να διαρκεί έως τις 2 Δεκεμβρίου 2022.

Αναλυτικά το πρόγραμμα των αγώνων:

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΟΜΙΛΩΝ

Πρεμιέρα: Κυριακή 20 Νοεμβρίου

18:00 Κατάρ – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al Khor)

Δευτέρα 21 Νοεμβρίου

15:00 Αγγλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Σενεγάλη – Ολλανδία (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα
21:00 ΗΠΑ – Ουαλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τρίτη 22 Νοεμβρίου

12:00 Αργεντινή – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)
15:00 Δανία – Τυνησία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Μεξικό – Πολωνία (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Γαλλία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)

Τετάρτη 23 Νοεμβρίου

12:00 Μαρόκο – Κροατία (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
15:00 Γερμανία – Ιαπωνία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
18:00 Ισπανία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Βέλγιο – Καναδάς (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Πέμπτη 24 Νοεμβρίου

12:00 Ελβετία – Καμερούν (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Ουρουγουάη – Νότια Κορέα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Πορτογαλία – Γκάνα (8ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Βραζιλία – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 25 Νοεμβρίου

12:00 Ουαλία – Ιράν (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Κατάρ – Σενεγάλη (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Ολλανδία – Εκουαδόρ (1ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Αγγλία – ΗΠΑ (2ος όμιλος) , (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 26 Νοεμβρίου

12:00 Τυνησία – Αυστραλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Πολωνία – Σαουδική Αραβία (3ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Γαλλία – Δανία (4ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Αργεντινή – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Κυριακή 27 Νοεμβρίου

12:00 Ιαπωνία – Κόστα Ρίκα (5ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
15:00 Βέλγιο – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
18:00 Κροατία – Καναδάς (6ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Ισπανία – Γερμανία (5ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Δευτέρα 28 Νοεμβρίου

12:00 Καμερούν – Σερβία (7ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
15:00 Νότια Κορέα – Γκάνα (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
18:00 Βραζιλία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)

21:00 Πορτογαλία – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τρίτη 29 Νοεμβρίου

17:00 Εκουαδόρ– Σενεγάλη (1ος όμιλος) , (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
17:00 Ολλανδία – Κατάρ (1ος όμιλος), (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)
21:00 Ιράν – ΗΠΑ (2ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 Ουαλία – Αγγλία (2ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Τετάρτη 30 Νοεμβρίου

17:00 Αυστραλία – Δανία (4ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Τυνησία – Γαλλία (4ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Πολωνία – Αργεντινή (3ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Σαουδική Αραβία – Μεξικό (3ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Πέμπτη 1 Δεκεμβρίου

17:00 Καναδάς – Μαρόκο (6ος όμιλος), (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
17:00 Κροατία – Βέλγιο (6ος όμιλος), (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)
21:00 Ιαπωνία – Ισπανία (5ος όμιλος), (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 Κόστα Ρίκα – Γερμανία (5ος όμιλος, (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου

17:00 Γκάνα – Ουρουγουάη (8ος όμιλος), (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
17:00 Νότια Κορέα – Πορτογαλία (8ος όμιλος), (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 Σερβία – Ελβετία (7ος όμιλος), (974 Stadium, Ντόχα)
21:00 Καμερούν – Βραζιλία (7ος όμιλος), (Στάδιο Lusail, Lusail)

Η ΦΑΣΗ ΤΩΝ ΝΟΚ ΑΟΥΤ ΑΓΩΝΩΝ

Παρασκευή 3 Δεκεμβρίου

17:00 1Α – 2Β (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)
21:00 1C – 2D (Στάδιο Ahmad Bin Ali, Al-Rayyan)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου

17:00 1D – 2C (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 1B – 2A (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Κυριακή 5 Δεκεμβρίου

17:00 1Ε – 2, (Στάδιο Al-Janoub, Al-Wakrah)
21:00 1G – 2H (974 Stadium, Ντόχα)

Δευτέρα 6 Δεκεμβρίου

17:00 1F – 2E (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 1H – 2G (Στάδιο Lusail, Lusail)

Παρασκευή 9 Δεκεμβρίου

17:00 QF1: W53 – W54 (Στάδιο Education City, Ντόχα)
21:00 QF2: W49 – W50 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Σάββατο 10 Δεκεμβρίου

17:00 QF3: W55 – W56 (Στάδιο Al-Thumama, Ντόχα)
21:00 QF4: W51 – W52 (Στάδιο Lusail, Lusail)

Τετάρτη 14 Δεκεμβρίου

21:00 SF1: W57 – W58 (Στάδιο Lusail, Lusail)
21:00 SF2: W59 – W60 (Στάδιο Al-Bayt, Al-Khor)

Σάββατο 17 Δεκεμβρίου

17:00 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ (Διεθνές Στάδιο Khalifa, Ντόχα)

Κυριακή 18 Δεκεμβρίου

17:00 ΤΕΛΙΚΟΣ (Στάδιο Lusail, Lusail)

×

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για τη διάκριση των επισκεπτών. Για να αποδεχθείτε την τοποθέτηση cookies, επιλέξτε
Πολιτική cookies