Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Νίκησε με 1-4 το Μακροχώρι και πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ημαθίας η ΑΕ Αλεξάνδρειας! (φωτο & video)

Πέμπτη 2 Φεβρουαρίου 2023 10:15

Η ΑΕ Αλεξάνδρειας πήρε την πρόκριση για τα ημιτελικά του Κυπέλλου Ημαθίας μετά την ματσάρα κόντρα στην ομάδα του Μακροχωρίου.

Άνοστο το πρώτο ημίχρονο της αναμέτρησης με τις δύο ομάδες να έχουν ελάχιστες ευκαιρίες και τα λάθη και από τις δύο ομάδες να διαδέχονται το ένα το άλλο.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε τα πάντα! Φάσειςδοκάρια, δύναμη, πάθος, και φυσικά 5 γκολ με τους φιλοξενούμενους να πετυχαίνουν τέσσερα (4) από αυτά ( 46' Πιπιλιάρης Κ. , 70' - 94' Χεράκης Ηλ. , 90' Κίρτσογλου) ενώ η γηπεδούχοι σημείωσαν ένα τέρμα με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 58' με τον Βασιλείου.

Κομβικό σημείο της αναμέτρησης αναμφίβολα η αποβολή με δεύτερη κίτρινη κάρτα του Φωτόπουλου στο 60' και ενώ το σκορ ήταν στο 1-1 αναγκάζοντας την ομάδα του Γιώργου Απόσογλου να παίξει για περισσότερα από 30' λεπτά με παίκτη λιγότερο!