Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Νικητής ο Αστέρας Τριποτάμου στο «θρίλερ» με τον Φίλιππο Μελίκης (φωτο & video)

Σάββατο 4 Δεκεμβρίου 2021 19:00

Με σκορ 4-3 επικράτησε ο Aστέρας Τριποτάμου κόντρα στον Φίλιππο Μελίκης στο γήπεδο του Τριποτάμου, σε ένα ματς που δεν συστήνεται για καρδιακούς.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με 3-0, όμως ο συγκλονιστικός για ακόμη ένα παιχνίδι Μάριος Αργυρόπουλος και η παρέα του κατάφεραν και έφεραν το ματς στα ίσα 3-3. Τη λύτρωση για τον Αστέρα έδωσε ο Μπρέγκου στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων με κοντινό σουτ 4-3.

Χάρη στο τρίποντο αυτό, οι «μπλέ» παρέμειναν στην πρώτη θέση του βαθμολογικού πίνακα μαζί με την Νίκη Αγκαθιάς ενώ διατήρησαν τη διαφορά των δύο βαθμών από τον δεύτερο στη βαθμολογία ΦΑΣ Νάουσα.