Πέμπτη 25 Απριλίου 2024

Tηλέμαχοι Αλεξάνδρειας - ΝΠΣ Βέροιας 2-4: Πρωταθλήτρια η U16 της Βέροιας σε έναν συναρπαστικό τελικό! (φωτο & video)

Σάββατο 13 Μαΐου 2023 23:13

Σε έναν πολύ δυνατό και συναρπαστικό τελικό η U16 της Βέροιας πανηγύρισε τον τίτλο του πρωταθλητή για την σεζόν 2022-2023 καθώς επικράτησε της αντίστοιχης ομάδας των Τηλεμάχων Αλεξάνδρειας με σκορ 2-4.

Οι ποδοσφαιριστές του Κυριάκου Καρασαββίδη ευτύχησαν να προηγηθούν πριν καλά καλά συμπληρωθεί το πρώτο λεπτό της αναμέτρησης με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Μάρκου.Οι τυπικά φιλοξενούμενοι έβγαλαν γρήγορα αντίδραση και ισοφάρισαν με τον Καρασαρίδη στο 5΄.

Ο ρυθμός ήταν αρκετά καλός, σκοπιμότητες δεν υπήρξαν και Τηλέμαχοι Αλεξάνδρειας - ΝΠΣ Βέροιας πήγαν στα αποδυτήρια με το ισόπαλο 1-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο έχοντας την υπεροχή και κατάφεραν να προηγηθούν στο 67' με τον Δάρλα.Η ομάδα της Βέροιας πίεζε προκειμένου να πετύχει και τρίτο τέρμα ωστόσο ο φύλακας άγγελος των Τηλεμάχων,Παπαδόπουλος...κατέβασε ρολά!

Όλα έδειχναν ότι οι ''μικροί'' της Βέροιας κλείδωσαν την υπόθεση νίκη όμως ο Φωτεινιάς είχε αντίθετη άποψη και στο 78' έφερε και πάλι το ματς στα ίσια αναπτερώνοντας το ηθικό της ομάδας του.

Πριν κοπάσουν οι πανηγυρισμοί ο Γιαγτζίδης στο 81' έβαλε ξανά την ομάδα της Βέροιας σε θέση οδηγού ενώ το τελικό 2-4 διαμόρφωσε ο Νανόπουλος Κωνσταντίνος στο 82'.

Tελικό αποτέλεσμα: Tηλέμαχοι Αλεξάνδρειας - ΝΠΣ Βέροιας 2-4