Σάββατο 20 Απριλίου 2024

Τρίκαλα 66-61 Φίλιππος Βέροιας: Πλήρωσε την αστοχία και “έσπασε” το σερί

Κυριακή 13 Νοεμβρίου 2022 10:52

Το έργο του Φίλιππου Βέροιας ήταν σαφώς δύσκολο στα Τρίκαλα. Η ομάδα του Ευθύμη Κοθρά αντιμετώπισε μία από τις υποψήφιες ομάδες για άνοδο στην έδρα του και θεωρητικά δεν ήταν το φαβορί.

Κάτι που, όμως, δεν φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο. Ο Φίλιππος κόντραρε στα ίσια την ομάδα των Τρικάλων, αλλά αντιμετώπισε προβλήματα στην τελική εκτέλεση, εκεί όπου παρουσιάστηκε αρκετά άστοχος στην πρώτη και την τελευταία περίοδο.

Οι δύο ομάδες δεν ξέφυγαν ποτέ στο σκορ, με του γηπεδούχους να έχουν ένα ελαφρύ προβάδισμα στο μεγαλύτερο μέρος της αναμέτρησης. Η ήττα με 66-61 “φρέναρε” και το σερί τεσσάρων νικών που είχε ο Φίλιππος μέχρι την προηγούμενη αγωνιστική.

Στο ημίχρονο, ο Δήμαρχος Τρικκαίων βράβευσε τον προπονητή μας Ευθύμη Κοθρά, εκ μέρους της ομάδας των Τρικάλων.

Διαιτητές: Λουλουδιάδης, Ηλιόπουλος, Τσαρδούλιας (Γκαρτζονίκας).

Τα δεκάλεπτα: 13-9, 36-32, 48-48, 66-61.

Φίλιππος Βέροιας (Ευθύμης Κοθράς): Αποστολίδης 10 (2), Ιγγλέζος, Καραγιώργος 3, Ελευθεριάδης 18 (1), Ξενιτίδης 9 (1), Κωνσταντινίδης 2, Κάτζος 6, Μπένας 13 (2).

Επόμενη αγωνιστική: Φίλιππος Βέροιας – ΑΓΣ Ιωαννίνων, 19/11, 17:30.