Παρασκευή 2 Δεκεμβρίου 2022

Europa Conference League: Αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Παρασκευή 7 Οκτωβρίου 2022 08:26
Europa Conference League: Αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι βαθμολογίες

Πέντε διπλά είχε το δεύτερο μέρος της τρίτης αγωνιστικής του Conference League, με τη Φιορεντίνα να “αλώνει” με το επιβλητικό 3-0 την έδρα της Χαρτς, στο πιο εντυπωσιακό αποτέλεσμα της βραδιάς.

Η Φιορεντίνα άνοιξε το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό με τον Μαντραγκόρα και “καθάρισε” το ματς με τον Κουάμε στο 42′, πριν βάλει το… κερασάκι στην τούρτα ο Γιοβιτς στο 79′. Οι “Βιόλα” προσπέρασαν έτσι τους Σκωτσέζους στη βαθμολογία του πρώτου ομίλου και ανέβηκαν στη δεύτερη θέση, πίσω από την Μπασακσεχίρ.

Σημαντικά διπλά έκαναν όμως και η Παρτιζάν με 1-0 στην έδρα της Κολωνία, η Κλουζ με 1-0 στην έδρα της Σλάβια Πράγας, η Σλόβαν Μπρατισλάβας με 2-0 στην έδρα της Βασιλεία, αλλά και η Τζουγκάρντεν με 1-0 μέσα στη Γάνδη. 

Τα αποτελέσματα στην Conference League

1ος όμιλος

Χαρτς (Σκωτία)-Φιορεντίνα (Ιταλία) 0-3 (4΄ Μαντραγκόρα, 42΄ Κουαμέ, 79΄ Γιόβιτς)

RFS (Λετονία)-Μπασακσεχίρ (Τουρκία) 0-0

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Μπασακσεχίρ    7 

Φιορεντίνα     4 

Χαρτς          3 

RFS            1 

 

2ος όμιλος

Άντερλεχτ (Βέλγιο)-Γουέστ Χαμ (Αγγλία) 0-1 (79΄ Σκαμάκα)

Σίλκεμποργκ (Δανία)-Στεάουα Βουκ. (Ρουμανία) 5-0 (3΄ Κλίνγκε, 8΄ Κουσκ, 35΄ πέν. Χελένιους, 58΄ Θόρντασον, 71΄ Άνταμσεν)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Γουέστ Χαμ     9

Άντερλεχτ      4

Σίλκεμποργκ    3

Στεάουα        1

 

3ος όμιλος

Λεχ Πόζναν (Πολωνία)-Χάποελ Μπεερ Σεβά (Ισραήλ) 0-0 Βιγιαρεάλ (Ισπανία)-Αούστρια Βιέννης (Αυστρία) 5-0 (18΄ Μπαένα, 43΄ Ντανζούμα, 76΄, 80΄, 88΄ Μοράλες)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Βιγιαρεάλ      9

Λεχ Πόζναν     4 

Χαποέλ Μ.Σ.    2 

Αούστρια       1 

 

4ος όμιλος

Σλοβάτσκο (Τσεχία)-Νις (Γαλλία) 0-1 (54΄ Πέπε)

Κολονία (Γερμανία)-Παρτίζαν (Σερβία) 0-1 (9΄ Μάρκοβιτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Παρτίζαν       5 

Νις            5 

Κολονία        4 

Σλοβάτσκο      1 

 

5ος όμιλος

Ντνίπρο (Ουκρανία)-Βαντούζ (Λιχτενστάιν) 2-2 (5΄ Ντόβμπικ, 78΄ Πικχαλγιόνοκ – 26΄ Φεχρ, 47΄ Γκάσερ)

Άλκμααρ (Ολλανδία)-Απόλλων Λεμεσού (Κϋπρος) 3-2 (16΄ Όντγκααρντ, 62΄ πέν. Ντε Βιτ, 85΄ Κάρλσον – 20΄ Γιούστεν, 71΄ Καμπράλ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Αλκμάαρ        9 

Ντνίπρο        4

Βαντούζ        2

Απόλλων Λ.     1 

 

6ος όμιλος

Μόλντε (Νορβηγία)-Σάμροκ Ρόβερς (Ιρλανδία) 3-0 (10΄, 49΄ Μπρίνχιλντσεν, 58΄ Χουσαΐν)

Γάνδη (Βέλγιο)-Τζουργκάρντεν (Σουηδία) 0-1 (38΄ Φίντελ)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Τζουγκάρντεν   7 

Μόλντε         4

Γάνδη          4 

Σάμροκ Ρ.      1

 

7ος όμιλος

Σίβασπορ (Τουρκία)-Μπαλκάνι (Κόσοβο) 3-4 (1΄ Ούλβεσταντ, 76΄, 90΄+1 Γιεσιλγιούρτ – 20΄ Τάκι, 31΄ Ποτόκου, 66΄ Κορένιτσα, 90΄+4 Κρασνίκι)

Σλάβια Πράγας (Τσεχία)-Κλουζ (Ρουμανία) 0-1 (45΄ Γιάνγκα)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β.

Μπαλκάνι       4 

Σίβασπορ       4 

Σλάβια Πρ.     4 

Κλουζ          4 

 

8ος όμιλος

Πιούνικ (Αρμενία)-Ζαλγκίρις Βίλν. (Λιθουανία) 2-0 (44΄ Ζουνίνιο, 61΄ Οτουμπάντζο)

Βασιλεία (Ελβετία)-Σλόβαν Μπρατ. (Σλοβακία) 0-2 (36΄ Πάουστσεκ, 45΄+1 Κάβριτς)

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

(σε 3 αγώνες)

ΟΜΑΔΑ          Β. 

Βασιλεία       6  

Πιούνικ        6

Σλόβαν Μπρ.    4  

Ζαλγκίρις Β.   1

×

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για τη διάκριση των επισκεπτών. Για να αποδεχθείτε την τοποθέτηση cookies, επιλέξτε
Πολιτική cookies