Παρασκευή 26 Απριλίου 2024

Γ' Εθνική- 5ος όμιλος: Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής και η βαθμολογία

Δευτέρα 1 Νοεμβρίου 2021 07:45

Σε ένα παιχνίδι που τα άστοχα σουτ έφτασαν σε…δυσθεώρητα ύψη, οι Αετοί Βέροιας γνώρισαν την πρώτη ήττα στο πρωτάθλημα από τον Ναύαρχο Βότση με σκορ 41-56.

Το δεύτερο σερί εντός έδρας παιχνίδι δεν είχε την ίδια τύχη για την ομάδα της Ημαθίας, που είχε εκνευριστική αστοχία στα σουτ και μοιραία ηττήθηκε από μια ομάδα που ήταν κατά τι πιο εύστοχη αλλά και πιο ψύχραιμη στα καίρια σημεία.

Χαρακτηριστικό είναι πως οι Αετοί είχαν 23 πόντους στο πρώτο ημίχρονο και μόλις πέντε (!) στο τρίτο δεκάλεπτο, με αποτέλεσμα να «κυνηγούν» συνεχώς τον αντίπαλο, που στα 3/4 του αγώνα είχε διψήφια διαφορά πόντων.