Δευτέρα 23 Μαΐου 2022

Και τυπικά πρόκριση στους 16 για τις Μικτές της ΕΠΣ Ημαθίας

Κυριακή 10 Απριλίου 2022 21:03
Και τυπικά πρόκριση στους 16 για τις Μικτές της ΕΠΣ Ημαθίας

Με δύο νίκες που «σφράγισαν» και τυπικά την πρόκριση τους στις δεκαέξι καλύτερες ομάδες της διοργάνωσης επέστρεψαν από τα Γρεβενά οι Μικτές Ομάδες της Ε.Π.Σ. Ημαθίας. Το τελικό αποτέλεσμα, 0-13 στους «μικρούς» και 2-6 στους «μεγάλους», έστειλε και με τη βούλα τα δύο αντιπροσωπευτικά συγκροτήματα της Ένωσης μας στην επόμενη φάση, εκεί όπου αμφότερα θα κληθούν να αντιμετωπίσουν τις αντίστοιχες ομάδες της Ε.Π.Σ. Μακεδονίας.
Αναλυτικά η εικόνα των δύο αναμετρήσεων της Τετάρτης είχε ως εξής:

Αγώνας Κ-15
Ε.Π.Σ. Γρεβενών-Ε.Π.Σ. Ημαθίας 0-13

Σκόρερ:17΄, 21΄, 28΄, 30΄ Καψάλης, 20΄, 35΄ Φωτεινιάς, 42΄, 52΄Βήτος, 67΄, 68΄ Καραβασόπουλος, 18΄ Βασιλακάκης, 26΄ Αβετίδης, 65΄ Βασιλείου
Διαιτητής:Πασιάς (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)
Βοηθοί Διαιτητή:Γεωργίου (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)-Ραβανόγλου (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)
Οι συνθέσεις
Ε.Π.Σ. Γρεβενών (Τόλης Νικόλαος):Χατζηβασιλειάδης, Καραγιάννης (59΄ Ζουζούλας), Ζαρκάδας, Ιωαννίδης, Σκρέκας, Βογιατζίδης, Κούρο, Σιακαβάρας (41΄ Σιούμπουρας), Πρεβεζάς (41΄ Τσακτσάρας, 57΄ Ασλανίδης), Τσένης (41΄ Τζιαχάνας), Μπουντζιούλας.
Ε.Π.Σ. Ημαθίας (Γκέτσος Ζήσης):Πιλιτσίδης, Καρατενίζης, Παπαγεωργίου, Γιαγτζίδης, Λουτζιανιώτης (52΄ Δολδούρης), Χεράκης (41΄ Σύρκος), Αβετίδης, Βήτος, Βασιλακάκης (52΄ Καραβαδές), Καψάλης (41΄ Βασιλείου), Φωτεινιάς (52΄ Καραβασόπουλος).
Στην αποστολή συμμετείχαν ακόμη οι Στεργιόπουλος, Νατσιούλας, Χριστοδούλου και Γιάννινας.

Αγώνας Κ-17
Ε.Π.Σ. Γρεβενών-Ε.Π.Σ. Ημαθίας 2-6

Σκόρερ:7΄ Ντόβας, 33΄ Τζιαμπίρης-13΄, 22΄, 29΄ Θυμιόπουλος, 66΄ Λαφάρας, 80΄ Τεμιρτζόγλου, 87΄ Λέκα
Διαιτητής: Γεωργίου (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)
Βοηθοί Διαιτητή:Πασιάς (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)-Ραβανόγλου (Ε.Π.Σ. Ηπείρου)
Οι συνθέσεις
Ε.Π.Σ. Γρεβενών (Ζαχαρίας Νικόλαος):Τοπαλίδης, Τσιάτσιος, Σκρέκας, Δραμτσίλας, Καραχισαρίδης (29΄ Βογιατζιδης), Γιαννόπουλος (46΄ Καραγιάννης), Καραμήτρος (61΄ Ζέρβας), Παππάς, Εμπρικίδης (66΄ Καρανάσιος), Τζιαμπίρης, Ντόβας.
Ε.Π.Σ. Ημαθίας (Γιοβανόπουλος Εμμανουήλ):Αδαμίδης, Τσακιρίδης, Τσίλης (55΄ Λαφάρας), Χατζόπουλος, Σαμαράς (46΄ Τεμιρτζόγλου), Παναγιωτίδης Θ., Δημόπουλος (65΄ Γαλόπουλος), Αντωνίου (46΄ Κουκούγια), Χλιαρόπουλος, Θυμιόπουλος, Φιλιππίδης (46΄ Λέκα).
Στην αποστολή συμμετείχαν ακόμη οι Παναγιωτίδης Σ., Αργυρόπουλος, Χαλντέντα και Γιαννόπουλος.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες στις δύο ηλικιακές κατηγορίες μετά την ολοκλήρωση των εξ αναβολής αγώνων της 5ηςκαι της 6ηςαγωνιστικής της Α΄ Φάσης έχουν ως εξής:

Κ-15
Τα αποτελέσματα
Ε.Π.Σ. Καστοριάς-Ε.Π.Σ. Πιερίας 0-3
Ε.Π.Σ. Γρεβενών-Ε.Π.Σ. Ημαθίας 0-13
Ε.Π.Σ. Κοζάνης-Ε.Π.Σ. Κιλκίς 4-0
Η βαθμολογία
1 Ε.Π.Σ. Κοζάνης 18 30-5
2 Ε.Π.Σ. Ημαθίας 18 32-8
3 Ε.Π.Σ. Πιερίας 15 18-6
4 Ε.Π.Σ. Πέλλας 10 11-8
5 Ε.Π.Σ. Κιλκίς 9 16-12
6 Ε.Π.Σ. Καστοριάς 7 12-22
7 Ε.Π.Σ. Φλώρινας 5 12-27
8 Ε.Π.Σ. Γρεβενών 0 1-44

Κ-17
Τα αποτελέσματα
Ε.Π.Σ. Καστοριάς-Ε.Π.Σ. Πιερίας 2-1
Ε.Π.Σ. Γρεβενών-Ε.Π.Σ. Ημαθίας 2-6
Ε.Π.Σ. Κοζάνης-Ε.Π.Σ. Κιλκίς 2-1
Η βαθμολογία
1 Ε.Π.Σ. Ημαθίας 21 28-7
2 Ε.Π.Σ. Κοζάνης 16 12-4
3 Ε.Π.Σ. Καστοριάς 15 10-7
4 Ε.Π.Σ. Φλώρινας 13 12-11
5 Ε.Π.Σ. Πιερίας 9 20-10
6 Ε.Π.Σ. Πέλλας 4 6-14
7 Ε.Π.Σ. Κιλκίς 3 5-23
8 Ε.Π.Σ. Γρεβενών 1 4-21

* Στην επόμενη φάση της διοργάνωσης προκρίθηκαν οι δύο πρώτες ομάδες από κάθε ηλικιακή κατηγορία.

×

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για τη διάκριση των επισκεπτών. Για να αποδεχθείτε την τοποθέτηση cookies, επιλέξτε
Πολιτική cookies