Πέμπτη 6 Οκτωβρίου 2022

Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης

Τρίτη 20 Σεπτεμβρίου 2022 14:04
Κύπελλο Ελλάδας: Τα ζευγάρια της 3ης και 4ης φάσης

Με τη συμμετοχή και των ομάδων της Super League 2 έγινε η κλήρωση για την τρίτη και τέταρτη φάση του Κυπέλλου Ελλάδος. Τα ζευγάρια του Ηρακλή με την Νίκη Βόλου, της Καλαμάτας με την Προοοδευτική,του Αιγάλεω με τον Πανσερραϊκό και της Βέροιας με τα Χανιά είναι εκείνα που ξεχωρίζουν.

Στην κλήρωση δεν έλαβε μέρος η Ξάνθη, που απέσυρε τη συμμετοχή της από το πρωτάθλημα της δεύτερης κατηγορίας. 

Αναλυτικά τα ζευγάρια:

Τα ζευγάρια της δεύτερης φάσης που παίζουν στις 21/9:

1ο γκρουπ

ΑΕ Ποντίων Κοζάνης-Ελασσόνα
Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης
Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός
Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου
Αστέρας Τριποτάμου-Ιωνικός Ιωνίας 0-3 α.α.

2ο γκρουπ

ΑΕΡ Αφάντου-Διαγόρας Βραχνέικων
Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς
ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός
Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου (25/9)
Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας (δεν έχει οριστεί)

Τα ζευγάρια της τρίτης φάσης:

1. Τηλυκράτης-ΟΦ Ιεράπετρας
2. ΠΑΟΚ Κρηστώνης-Νικητής αγώνα Πανθρακικός-Αλεξανδρούπολης
3. Βέροια-Χανιά
4. Ηρακλής-Νίκη Βόλου
5. Μακεδονικός-Αναγέννηση Καρδίτσας
6. Νικητής αγώνα Άρης Βούλας-Ναυπακτιακός Αστέρας - ΑΕΛ
7. Νικητής αγώνα Αστέρας Σταυρού-Βατανιακός - Αλμωπός Αριδαίας
8. Νικητής αγώνα Βύρων Καβάλας-ΠΟ Φήκης - Παναχαϊκή
9. Καλαμάτα-Προοδευτική
10. Απόλλων Σμύρνης-Κηφισιά
11. Διαγόρας-Απόλλων Πόντου
12. Αιγάλεω-Πανσερραϊκός
13. Άγιος Νικόλαος-Επισκοπή
14. Νικητής αγώνα Αλμυρός-Απόλλων Ευπαλίου - Νικητή αγώνα ΑΕΠ Κοζάνης-Ελασσόνα
15. Νικητής αγώνα Ηλιούπολη-Ερμής Μελιγούς - Καλλιθέα
16. Ιωνικός Ιωνίας-Νικητή αγώνα ΑΕΡ Αφάντου - Διαγόρας Βραχνέικων
17. Απόλλων Λάρισας-Εργοτέλης

Άνευ αγώνα: (Α) Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, (Β) Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, (Γ) Θεσπρωτός.

Τα ζευγάρια της τέταρτης φάσης:

Νικητής 1-Νικητής 10
Θεσπρωτός-Νικητής 3
Νικητής 5-Νικητής 11
Νικητής 17-Νικητής 15
Νικητής 4-Νικητής 13
Νικητής 14-Νικητής 2

Άνευ αγώνα: Νικητής 8, Νικητής 6, Νικητής 12, Νικητής 16, Νικητής αγώνα ΠΑΟ Βάρδας-Πανελευσινιακός, Νικητής 9, Νικητής αγώνα Αστέρας Πετριτή-Απόλλων Παραλιμνίου, Νικητής 7.

×

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για τη διάκριση των επισκεπτών. Για να αποδεχθείτε την τοποθέτηση cookies, επιλέξτε
Πολιτική cookies