Σάββατο 27 Ιουλίου 2024

Νίκη χωρίς να εντυπωσιάσει η Α.Ε Αλεξάνδρειας, 3-0 τον Ερμή Αμυνταίου (φωτο & video)

Κυριακή 12 Μαΐου 2024 20:50

Τη νίκη κόντρα στον Ερμή Αμυνταίου πήρε η Α.Ε Αλεξάνδρειας, σε έναν αγώνα που οι «πράσινοι» πήραν το τρίποντο χωρίς να εντυπωσιάσουν με την απόδοσή τους.

Η ομάδα του Δημήτρη Πρίντζιου κατάφερε να προηγηθεί μόλις στο 15' με τον Λίτσι ύστερα από αμυντικό λάθος της άμυνας των φιλοξενούμενων. Στη συνέχεια η ομάδα της Αλεξάνδρειας δημιούργησε κάποιες ευκαιρίες για να διπλασιάσει τα τέρματα της, με το σκορ όμως να μην αλλάζει.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο καλά χωρίς όμως να μπορούν να απειλήσουν την εστία του Τόλιου.Μετά το 70' και με πρωταγωνιστή τον Πιπιλιάρη Κώστα που πέρασε σαν αλλαγή στο 55' οι γηπεδούχοι πήραν και πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού και κατάφεραν να πετύχουν δύο ακόμα τέρματα στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Το 2-0 έγραψε ο Πιπιλιάρης Κώστας με κεφαλιά ενώ το τελικό 3-0 πέτυχε με απευθείας εκτέλεση φάουλ από μακρινή απόσταση ο Αβραμόπουλος.

Διαιτητές: Χρυσέλης, Τζιμόπουλος, Κόστογλου

Συνθέσεις:

A.E Αλεξάνδρειας (Πρίντζιος Δ.): Τόλιος, Χλιαρόπουλος, Τσιρίδης, Πιπιλιάρης Γ. (85′ Καψάλης), Αβραμόπουλος, Λίτσι, Τασιόπουλος, Μαρμαρίδης, Σωτηράκης, Βουλγαράκης (Πιπιλιάρης Κ.), Αλμπανίδης (75′ Βλάχος)

Ερμής Αμυνταίου (Έλκα Γ.): Μπούκτσης, Άτσα, Λίπιτκας, Γιάτα (67′ Κωστόπουλος), Ρακόπουλος (90′ Κιάνας), Ιωάννου, Κεσίδης, Γιορετσίδης, Ρόμπης, Τσορλίνης, Κόατσης (67′ Τεκίδης)