Παναγιώτης Γκυρίνης : ''O συνδυασμός «Ώρας Ευθύνης» μπορεί να οδηγήσει το Δήμο μας υπεύθυνα, σταθερά, μπροστά!''
![Παναγιώτης Γκυρίνης : ''O συνδυασμός «Ώρας Ευθύνης» μπορεί να οδηγήσει το Δήμο μας υπεύθυνα, σταθερά, μπροστά!''](/photos/20230727-gkirinis.jpg)
''Μετά από εννέα χρόνια μπορώ και στέκομαι ενώπιον σας και κοιτάζοντάς σας στα μάτια σας λέω ότι ακολουθήσαμε και ακολουθούμε τις δεσμεύσεις μας. Και σας διαβεβαιώνω ότι θα συνεχίσουμε να τις ακολουθούμε πιστά, πάντα με μοναδικό μας γνώμονα το συμφέρον του Δήμου μας, των συνδημοτών μας και των κατοίκων της περιοχής μας'' αναφέρει σε ανάρτηση στα social media του ο εκ νέου υποψήφιος δήμαρχος Αλεξάνδρειας,Παναγιώτης Γκυρίνης.
O κ.Γκυρίνης μέσω της ανάρτησης του κάλεσε τους δημότες να περιηγηθούν στον ιστότοπο του συνδυασμού «Ώρας Ευθύνης» www.ora-efthinis.gr για να διαπιστώσουν όπως ο ίδιος αναφέρει ότι όλα αυτά τα χρόνια τόσο ο συνδυασμός μας όσο και ο ίδιος προσωπικά κινήθηκαν δυναμικά και κυρίως αποτελεσματικά ώστε ο Δήμος να αποκτήσει τις βάσεις που απαιτούνται για να προχωρήσει μπροστά.
Οι εκλογές του Οκτωβρίου του 2023 έχουν αδιαφιλονίκητο φαβορί. Από τη στιγμή που ο κ.Παναγιώτης Γκυρίνης, αποφάσισε να διεκδικήσει εκ νέου τον Δήμο κατά την προσωπική μας άποψη οι προσεχείς Δημοτικές Εκλογές αρχίζουν με τον Δήμαρχο να έχει το μεγάλο προβάδισμα, έναντι οποιουδήποτε αντιπάλου.
Στο "στρατόπεδο" του συνδυασμού "Ώρας Ευθύνης", κρατούν χαμηλούς τόνους καθώς θεωρούν και σωστά ότι δεν πρέπει να υπάρχει εφησυχασμός, ενώ δεν αποτελεί μυστικό,ότι στο ψηφοδέλτιο του συνδυασμού θα δούμε πολλά νέα ονόματα, ενώ τα περισσότερα εξ' αυτών, συγκαταλέγονται στην κατηγορία «βαριά χαρτιά».
Αναλυτικά στην ανάρτηση του ο κ.Γκυρίνης αναφέρει: