Κυριακή 27 Νοεμβρίου 2022

Β’ Εθνική (4η αγωνιστική): Τα αποτελέσματα και οι αγώνες

Σάββατο 29 Οκτωβρίου 2022 23:28
Β’ Εθνική (4η αγωνιστική): Τα αποτελέσματα και οι αγώνες

Αγωνιστική με αρκετά ντέρμπι στο πρόγραμμα ήταν η 4η της Β’ Εθνικής Ανδρών. Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα και τους αγώνες:

1ος Όμιλος

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Εθνικός-Ηλυσιακός 66-65

Ένωση Ιλίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-72

ΝΕΟ Ληξουρίου-Δάφνη Δαφνίου 72-59

Μύκονος-Φανάρια Νάξου (30/10)

Αχαγιά 82-Μίλων 55-72

Παγκράτι-Αίολος Αγυιάς 80-65

Οι αγώνες αναλυτικά

Εθνικός-Ηλυσιακός 66-65

Διαιτητές: Θεοδωρόπουλος-Ουσταμπασίδης-Δελαγραμμάτικας (Παλάτος)

Δεκάλεπτα: 14-17, 27-28, 44-51, 66-65

Εθνικός (Χούμπαυλης): Ρουκάς, Σταματίου 9 (1), Γκαβασιάδης 17, Ιωάννου 16, Καραφαντής 2, Βαθρακοκοίλης 8 (1), Παπουτσής 7 (1), Ολύμπιος 7 (1), Χρήστου, Καππής, Καπερώνης

Ηλυσιακός (Σταθούλης): Τσάμης 3 (1), Δοξάκης 9 (1), Γραμμάτικας, Φώτσης 8 (2), Μπινιάκου 3 (1), Κουτσοκώστας, Θεοδωρίτσης 18 (2), Κωστόπουλος 5 (1), Στασινόπουλος 12, Αϊβαζίδης 7 (1)

 Ένωση Ιλίου-ΕΦΑΟ Ζωγράφου 64-72

Διαιτητές: Μηλαπίδης-Αποστολίδης Β.-Καλογριάς (Ζαγκλής)

Δεκάλεπτα: 16-19, 37-34, 48-55, 64-72

Ένωση Ιλίου (Πανούλιας – Αγγελόπουλος): Σταθάκης 5 (1), Φουντάς 6(1), Πανουσόπουλος Θ. 2, Μπαρμπαρής 9, Δαρμής 3(1), Μπέλλας 2, Δουρουντούς 4 , Τσιουμπρής 25 (1), Σπυρόπουλος 2, Σαξιώνης 6, Κοντούλης. Κουτσούμπας

ΕΦΑΟΖ (Μελέτης – Μανωλόπουλος): Μαγκούνης 18(4), Οικονόμου 3, Γκίκας 2, Λιακόπουλος 9, Φίλιππας 14, Ροζακέας 5, Αβδάλας 4, Χατζής 9, Σοφρωνάς 8(1), Κατρελάς, Ταταράκης, Κιατάϊ

ΝΕΟ Ληξουρίου-Δάφνη Δαφνίου 72-59

Διαιτητές: Καρακάσης-Λογοθέτης-Τσακιράκη (Θεοδωρόπουλος)

Δεκάλεπτα: 26-21, 41-34, 53-45, 72-59

ΝΕΟΛ (Κασαπίδης): Αντωνάτος 7(1), Ανδρακάκος 5(1), Μπρατσιάκος 11(3), Κοντούδης 9(1), Σουρλιτς 3, Ζαραϊδώνης 17(1), Συνοδινός, Μαρούλης 10 (13 ρ.), Τρυφωνόπουλος 1, Λουκέρης, Αγγελής 9(1)

Δάφνη Δ. (Στρατικόπουλος): Γκάτζο 10, Καρακεχαγιάς 10(2), Βουλτζίδης, Δελίδης 11(3), Μήτσου 3(1), Παπαδόπουλος 5(1), Λιαράκος, Μπουντούρης 7(1), Ετζιάκα 13, Μέσκι

Αχαγιά 82-Μίλων 55-72

Διαιτητές: Λιότσιος-Κουτσοδήμος-Ασημακάκη (Πίγκας)

Δεκάλεπτα: 24-22, 10-12, 22-24, 9-14

Αχαγιά 82 (Σαράντης): Βλαδίτσης Οουαντίζο 6, Καλογιάννης 8 (2), Φραντζής 2, Στάθης 6, Ταρνάτης, Σέρβος 4 (1), Μάρκοβιτς 3, Κοντόγιωργας, Οικονομόπουλος 12 (1), Μπουρδάνος 13 (3)

Μίλων (Καραγιάννης): Τσρνιτς 8 (1), Χατζηκυριάκος, Πετρίδης 17(2), Ανέστης 2, Μελισσαράτος 12, Μοτσενίγγος 7(1), Δομπρογιάννης 3(1), Χριστόπουλος 4, Μαλούκος 15, Χατζηλεοντής, Δημάκος 4(1)

Παγκράτι-Αίολος Αγυιάς 80-65  

Διαιτητές: Αγγελής-Καραμπιτσάκος-Τσάλας (Κάλφα)

Δεκάλεπτα: 18-14, 38-22, 66-46, 80-65
Παγκράτι (Γιαννόπουλος): Στογιάνοβιτς 6, Κουμπούρας 19 (3), Πολέμης 9 (1), Αγγελόπουλος 13 (3), Κουκιαδάκης, Κοντραφούρης 6, Ζαρίφης 10, Πιτούλης 9, Βασιλειάδης, Ντιαλλό 8, Τριανταφύλλου, Καριώτης.
Αίολος Αγυιάς (Παπαδημητρίου): Χατζόπουλος 8, Πλώτας 17 (1), Βαλαής, Γιαννικόπουλος 3, Νιφόρας 10 (1), Θανόπουλος 6 (2), Παπαφωτίου, Γκάτζιος 5 (1), Κέκερης, Μπαλής, Δ. Λυμπέρης 14 (4), Γοργότσης 2

Κυριακή 30/10

Π. Χανιώτη 13.30 Μύκονος-Φανάρια Νάξου Αργυρούδης-Χρηστίδης Ηλ.-Αυγερινός (Κουνάνης)

Βαθμολογία

(σε 4 αγώνες)
1.Μίλωνας 8 (4-0)
2.Παγκράτι 8 (4-0)
3.ΕΦΑΟ Ζωγράφου 7 (3-1)
4.Εθνικός Πειραιά 7 (3-1)
5.Μύκονος 5 (2-1)
6.ΑΠΑΣ «Τα Φανάρια 5 (2-1)
7.Ένωση Ίλιου 5 (1-3)  
8.Αχαγιά 82 5 (1-3)  
9.Αίολος Αγυιάς 5 (1-3)
10.Δάφνη Δαφνίου 5 (1-3)
11.ΝΕΟΛ 5 (1-3)  
12.Ηλυσιακός 4 (0-4)
* Έχουν κάνει το ρεπό τους

*Μύκονος και Φανάρια Νάξου παίζουν αύριο (30/10)

Η επόμενη αγωνιστική (5/11)

Ηλυσιακός-Ένωση Ιλίου

ΕΦΑΟ Ζωγράφου-ΝΕΟ Ληξουρίου

Δάφνη Δ.-Μύκονος

Φανάρια Νάξου-Αχαγιά 82

Μίλων-Παγκράτι Αίολος Αγυιάς-Εθνικός

2ος Όμιλος

Αποτελέσματα – Πρόγραμμα

Πρωτέας Β.-Πεύκη 82-80

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 68-64

ΑΟΚ Χανιά-Αιγάλεω 60-84

Πανελευσινιακός-Διαγόρας Ρ. 86-72

Έσπερος-Πανιώνιος 63-98

ΟΦΗ Δούκας (30/10, 17.00)

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πρωτέας Β.-Πεύκη 80-82

Διαιτητές: Φασόλης-Χριστοδουλάκης-Κιουλάφας (Τηγάνης)

Διαιτητές: 19-16, 33-33, 48-48, 71-71 (κ.α.), 82-80

Πρωτέας Βούλας (Μόρφης): Δενδρινός 12 (2), Τσακναρίδης 1, Κυρίλης 26(3), Παπαδάκος, Καραμαλέγκος Ι. 10(2), Ματσάγγος 7(1), Γάργαλης 7(1), Σκόρδας 3, Καραμαλέγκος Η. 9(1), Βλάχος 3, Βισνιέφσκι 4

Πεύκη (Κτιστάκης-Γκράβαλος): Τσιότρας 11, Βούρτσης 2, Παπανικολόπουλος 11(1), Μακρυγιάννης 5(1) Φιλιππόπουλος 17(1), Μπακέας 6(3), Τσαγκαράκης 5(1), Σκόνδρας 2, Τσακίρης, Λέζος 1, Μουάτσος,  Ψαρόπουλος 20(2)

ΑΕ Ν. Κηφισιάς-Π. Φάληρο 68-64

Διαιτητές: Σπυρόπουλος-Σιδέρης-Ναστούλης (Ζερβούδης)

Δεκάλεπτα: 21-16, 13-15, 21-21, 13-12

Α.Ε.Ν.Κ. (Λαδικός): Ιωάννου 16(2), Στεργίου 9(2), Πετροδημόπουλος 9(1), Χατζηνικόλας 20(2), Μοίρας 2, Γιακουμής 5(1), Καρακώστας 5, Κασιούμης 2, Σκούρτης.

Π. Φάληρο (Μάνος): Σκορδος 2, Δριτσας 3(1), Κομποδιετας 10(1), Πατσατζοπουλος, Μαχαιρας 16, Μπολατογλου 5(1), Καλιανιωτης 10, Οικονομόπουλος 9(1), Μαγιτομπε 9(1)

ΑΟΚ Χανιά-Αιγάλεω 60-84

Διαιτητές: Ζιώγας-Κούλης Χ.-Σκανδαλάκης (Πετράκης)

Δεκάλεπτα: 15-14, 29-47, 35-74, 60-84

ΑΟΚ Χανιά (Παπανικολάου): Μακρίδης, Καμπάκας 3, Παλαιοκρασάς 2, Κουπλάκης 9, Γρηγοριάδης, Ιωακειμίδης 26, Κατράνας 5, Τασιούδης 13, Κουτσαντωνάκης 2, Βολτυράκης

Αιγάλεω (Καρακώστας): Κουμαντάρος 2, Κουτούλας 6, Ψαρόπουλος 14, Καραβόλας 7, Κόκκαλης 11, Νικολιδάκης 6, Χαϊκάλης 8, Καρασταμάτης 3, Οικονομόπουλος 2, Παπαδολιάς, Κουκουνιάς 12, Μαλτέσιος 13

Πανελευσινιακός-Διαγόρας Ρ. 86-72

Διαιτητές: Σκαλτσής-Χριστινάκης-Ξυλάς (Παπαφωτίου)

Δεκάλεπτα: 18-23, 41-41, 64-58, 86-72

Πανελευσινιακός ΑΟΚ (Βούλγαρης): Νίκου 6 (10reb , 13ast) Κατσανεβάκης 2, Καρακατσάνης 8(2), Ντακούλιας 9(3), Μανωλάτος, Κρασάκης 12, Σταμέλος 2, Λεκάκης 3(1), Παπαφλωράτος 9 (2), Ρεκουνιώτης 13, Μακρής 20(1) Δενδρινός

ΓΣ Διαγόρας: Χατζηγεωργίου, Ιορδάνογλου 5(1),Μπόζιτς 10, Καραβάς 6(2), Παρκαδας 7(1), Πιλκούδης 10, Γκίνος, Χρυσής 17(1), Φράγκος, Σκλίβας 8, Μήτσου 9(3)

Έσπερος-Πανιώνιος 63-98

Διαιτητές: Ραχιώτης-Χρηστίδης Π.-Σκουλαρίκης (Ντάβαρης)

Δεκάλεπτα: 13-27, 31-54, 46-78, 63-98

ΠΟΚ Έσπερος (Δάγλας): Αγγελόπουλος 17(2), Σαραντόπουλος, Ράγκος 2, Αδαμοπόπουλος 8, Χατζηασημιάδης, Κριζέας, Τσολάκης 2, Κολιός 3(1), Λιούνης 4, Καπρής 2, Κατσουλάκος 6, Γκαγκαλούδης 19(3)

Πανιώνιος (Ταυρόπουλος): Σκάνδαλος 11(1) Γ. Παπαδιονυσίου 11(2), Λάζαρης 8(2), Ε. Παπαδιονυσίου 11(1), Αντωνάκης 6(1), Σαχπατζίδης 11, Μάντζαρης 5(1), Σταθόπουλος 11(3), Χάλαρης 6, Τζουγκαράκης 10, Κολσούζογλου 6, Χρήστου 2

Κυριακή 30/10

ΒΑΚ 17.00 ΟΦΗ-Δούκας Θεοδωρόπουλος-Τζίμης-Παπαδόπουλος Χρ. (Μπορμπαντωνάκης)

Η Βαθμολογία

(σε 4 αγώνες)
1.Πανιώνιος 8 (4-0)
2.Πρωτέας Βούλας 7 (3-1)
3.Πανελευσινιακός 7 (3-1)
4.Αιγάλεω 7 (3-1)
5.ΑΕΝ Κηφισιάς 6 (2-2)
6.Παλαιό Φάληρο 6 (2-2)
7.Διαγόρας Ρόδου 6 (2-2)
8.ΟΦΗ 5 (2-1)
9.Πεύκη 5 (1-3)
10.Δούκας 4 (1-2)
11.Έσπερος Καλλιθέας 4 (0-4)
12.ΑΟΚ Χανιά 4 (0-4)  

* Έχουν κάνει το ρεπό τους

*ΟΦΗ και Δούκας αγωνίζονται αύριο (30/10)

Η επόμενη αγωνιστική (5/11)

Πεύκη-ΑΕ Ν. Κηφισιάς

Π. Φάληρο-ΟΦΗ

Δούκας-ΑΟΚ Χανιά

Αιγάλεω-Πανελευσινιακός

Διαγόρας Ρ.-Έσπερος

Πανιώνιος-Πρωτέας Βούλας

3ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Πρωτέας Γρ.-Δόξα Λευκάδας 55-79

Ναύαρχος Βότσης-Φίλιππος Βέροιας 68-84

Αναγέννηση Καρδίτσας-Έσπερος Λαμίας 59-102

Τρίκαλα Basket-Νίκη Βόλου 81-70

Ολυμπιακός Βόλου-Βίκος Ιωαννίνων 48-77

Οι αγώνες αναλυτικά:

Πρωτέας Γρ.-Δόξα Λευκάδας 55-79

Διαιτητές: Ντόγκας-Αναστασιάδης Β.-Κώνης (Παπαδόπουλος Θεοφ.)

Δεκάλεπτα: 13-25, 24-45, 40-66, 55-79

Πρωτέας Γρεβενών (Χασιώτης): Κεραμάρης 6(1), Μόρας 9, Κλωναράς 17(2), Παλάσκας 4(1), Τσανίδης, Μαραβέγιας 10(1), Κουρέπης 1, Κατηρτζίδης 8(2), Ασλανίδης, Ζήμπρας.

Δόξα Λευκάδας (Βαφειάς): Τσιαβές 3, Σταματέλος 2, Αργυρός, Βακουφτσής 5(1), Ντόβας 2, Βαγενάς 4, Μάνα, Χείλαρης 24(1), Μανάκας 16, Κουρτίδης 20, Αδαμόπουλος 3.

Ναύαρχος Βότσης-Φίλιππος Βέροιας 68-84

Διαιτητές: Ντούρας-Νέδογλου-Θεοδωρίδης (Αργυρού)

Δεκάλεπτα: 18-23, 36-51, 46-61, 68-84

Ναύαρχος Βότσης (Καραμουσαλίδης): Καραγιώργος, Γιανναράς 12(4), Καραϊσκάκης 8(2), Κυρατζής, Βλασσόπουλος 14(2), Νταής, Γκίζης 11, Αγριόπουλος, Παπαδόπουλος 2, Μεσκούρης 4, Παππάς 4, Μαυροχωρίδης 13(4).

Φίλιππος Βέροιας (Κοθράς): Αποστολίδης 15(1), Ιγγλέζος 3(1), Καραγιώργος 2, Νικάι 2, Ελευθεριάδης 24(2), Δημαλής 3(1), Ξενιτίδης 8, Κωνσταντινίδης 4, Κάντζος 8, Μπένας 15(2), Πολυμένης, Αμανατίδης.

Αναγέννηση Κ.-Έσπερος Λαμίας 59-102

Διαιτητές: Ζαχαρής-Κοντογιάννης-Μπουγλός Π. (Μανάσης)

Δεκάλεπτα: 17-31, 39-48, 51-69, 59-102

Αναγέννηση Καρδίτσας (Κρομμύδας): Ψυχογιός 2, Πανταζής 2, Γεωργαντζάς, Μαντίκος 19(1), Τσιώτας 8, Ζώρζος 7(1), Παπανικολόπουλος, Ψήνας, Κακαβούλας 2, Καλλιάρας 13, Παπασταθόπουλος, Λαφτσίδης 6.

Έσπερος Λαμίας (Σοφογιάννης-Ζαρονικόλας): Κυριακόπουλος 18(4), Λάππας 3(1), Κασπίρης 9(1), Τζόρτζεβιτς 24(2), Χατζηκυριακίδης 19(4), Αργύρης, Τεπετίδης 4, Νέστορας, Πελεκούδας 2, Μαγγελάκης, Παπαδάκης 23(4).

Τρίκαλα Basket-Νίκη Βόλου 81-70

Διαιτητές: Πράττος-Σιταρίδης-Τσαρδούλιας Τ. (Χλωρός)

Δεκάλεπτα: 20-27, 42-47, 62-54, 81-70

Trikala Basket (Φόρος): Μήνου 11(3), Κολότσιος, Παπαχρήστος 26(2), Βαζούκης, Μοσχόπουλος, Ράπτης 11, Μπουργανός 7(1), Τριανταφύλλου 3(1), Ψύρρας 5(1), Δέσπος 2, Βαβάτσικος 14(1), Νέσσης 3.

Νίκη Βόλου (Μαύρος): Τσεσμετζίδης, Κωστούλας 12, Βερτζάγιας, Σιπητάνος 8(1), Κουτίνας 21, Παπαδόπουλος 10, Ζησόπουλος, Μόκας, Σπηλιόπουλος 4, Κουτσομπόρης, Εντό 4, Βρεττάς 6.

Ολυμπιακός Β.-Βίκος Ιωαννίνων 48-77

Διαιτητές: Ταρενίδης Κ.-Παπανικολάου Γ.-Τοπαλίδης (Τσιργούλας)

Δεκάλεπτα: 9-25, 20-38, 39-58, 48-77

Ολυμπιακός Βόλου (Μπουντούρης-Πρέκας): Στεφόπουλος, Πανάγης, Γουάμπα 12, Νικολής 16(2), Σταθούρος 7(2), Μπουντούρης Κ. 2, Γιαννίκος, Μπουντούρης Σ., Ντίαθ 11.

Βίκος Ιωαννίνων (Κωστόπουλος): Αποστόλου 1, Αναγνωστάκης 15(3), Μαυρογιάννης 8(1), Ιωαννίδης 16, Αποστολίδης 1, Τσιλούλης 10(2), Πάτρας 12, Δήμος 6, Αντωνίου, Βαράκας, Σταυρόπουλος 5, Κοτσάνος 3 .  

Η βαθμολογία

(σε 4 αγώνες)
1.Εσπερος Λαμίας 8 (4-0)
2.Φίλιππος Βέροιας 7 (3-1)
3.Νίκη Βόλου 7 (3-1)
4.Τρίκαλα Basket* 6 (3-0)
5.Βίκος Ιωαννίνων* 6 (3-0)
6.Δόξα Λευκάδας* 5 (2-1)
7.Ναύαρχος Βότσης 5 (1-3)
8.Αναγέννηση Καρδίτσας 5 (1-3)
9.Πρωτέας Γρεβενών 4 (0-4)
10.Ολυμπιακός Βόλου 4 (0-4)
11.ΑΓΣ Ιωαννίνων 3 (0-3)
* ΑΓΣ Ιωαννίνων, Βίκος Ιωαννίνων, Τρίκαλα Basket και Δόξα Λευκάδας έκαναν το ρεπό τους.

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 5/11)

Δόξα Λευκάδας-Ναύαρχος Βότσης

Φίλιππος Βέροιας-Αναγέννηση Καρδίτσας

Εσπερος Λαμίας-Τρίκαλα Basket

Νίκη Βόλου-ΑΓΣ Ιωαννίνων

Βίκος Ιωαννίνων-Πρωτέας Γρεβενών

Ρεπό: Ολυμπιακός Βόλου

4ος Όμιλος

Αποτελέσματα

Ερμής Λ.-Γέφυρα 51-73

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός 52-67

Μαχητές Πειραματικό-Λεύκιππος Ξάνθης 65-53

ΔΕΚΑ-Ευκαρπία 78-68

Πολύγυρος-Πανσερραϊκός 55-73

Οι αγώνες αναλυτικά:

Ερμής Λ.-Γέφυρα 51-73

Διαιτητές: Αγραφιώτης Γρ.-Ηλιόπουλος-Τσάνταλη (Παραλυκίδης)

Δεκάλεπτα: 16-22, 29-36, 44-52, 51-73

Ερμής Λαγκαδά (Παρίτσης-Σίμος): Ταζόπουλος 7(1), Χρυσανθάκης 2, Μάρουσιτς 8(1), Φυλάκης, Γκέλιος 10(1), Καμαριώτης 17(2), Ανδρέου, Παπαδόπουλος 7(1), Γκοτζαμανίδης.

ΜΓΣ Γέφυρας (Τζιβάνης): Κελεσίδης 7, Πολυμένης 2, Σαμαράς 2, Φόρογλου 4(1), Χρυσόπουλος 25(3), Σιώπης 9(1), Κουτουξίδης 17(1), Αλευρίδης , Καλαϊτζίδης 5(1), Λαζάρου 2.

ΧΑΝΘ-Μακεδονικός 52-67

Διαιτητές: Πουρσανίδης Κ.-Σαρακενίδης-Κωνσταντινέλλης (Γκούμας)

Δεκάλεπτα: 8-18, 25-30, 36-47, 52-67

ΧΑΝΘ (Κοκκινόπουλος-Μωυσιάδης): Βλάσιος 10(2), Αλτίνης 2, Ιωάννου 5, Τσιρογιάννης 7, Ζωίδης, Μπρόζος 8(2), Μαργαριτόπουλος 3(1), Αλεμδάρ, Χιτικούδης, Ζιάκας 10(2), Τζιουβάρας 5(1), Τσιριλάκης 2

Μακεδονικός (Γεροφώτης-Φωτιάδης): Αμπαράς 16(4), Παπασάβογλου Αρ., Βακουφτσής 1, Στρυβάκης, Τραπεζάνογλου, Γαλανίδης 5(1), Χατζημιχαηλίδης 4, Φλιάτης Ι. 6, Φωταρούδης, Φλιάτης Γ. 13, Κόκκιος 2, Τσακαλέρης 20(1).

Μαχητές Πειραματικό-Λεύκιππος Ξ. 65-53

Διαιτητές: Μαραμής-Παπαγερίδης-Παπαγεωργίου (Τοζακίδης)

Δεκάλεπτα: 18-13, 33-20, 51-30, 65-53

Μαχητές Πειραματικό Πεύκων (Μελετιάδης-Κουγιουμτζίδης): Γεωργίου 19(1), Τσιμερίκας 6(2), Ματενίδης 6(2), Στεφανίδης 4, Τζαμπαζλής, Νώτης 4, Παπασάβογλου 14(1), Κιγμέτογλου 5(1), Μισαηλίδης , Χαραλαμπίδης 4, Χαρίτογλου 3(1), Δάρατζης

Λεύκιππος Ξάνθης (Βαχαρίδης-Ρετζέπης): Γιοβάνοβιτς 8, Παλλάκης 4, Μακαρατζής 4, Δεληγιάννης, Τσίλογλου, Κατσαμούρης, Τζίμης 11(1), Μπουτσακτσή 10, Μαλανδρής, Βοϊβατόπουλος 2, Χρήστου 14(1), Καλτσάς

ΔΕΚΑ-Ευκαρπία 78-68

Διαιτητές: Παπαθανασίου-Βασιλόπουλος-Ντόντης (Φωτιάδης)

Δεκάλεπτα: 25-11, 35-26, 48-49, 65-65(κ.α.), 78-68

Δεκάλεπτα: 25-11, 35-26, 48-49, 65-65(κ.α.), 78-68

ΔΕΚΑ (Νικολαϊδης-Χατζηβρέττας): Τουλούπης 17(1), Καπετάκης 9(1), Τσιροπούλης Γ. 13(1), Τσιροπούλης Μ. 5, Θεογιάννης 2, Πατρίκης 9, Βαϊντερλής, Παλαμίδας 4, Λιοτόπουλος 19(1).

ΠΣ Ευκαρπίας (Δαδάλας-Μακαλέκας): Βογιατζής 16(2), Μουρατίδης 7(1), Κρίτσικας 12, Κόκκινος, Παγώνης 2, Τσίγκας 18(3), Μούμογλου, Παππάς 1, Μπαδής 12(3), Τζίμας, Καπλάνης.

Πολύγυρος-Πανσερραϊκός 55-73

Διαιτητές: Ευφραιμίδης-Χρυσάφης-Κανελλίδης (Ιωαννίδου)

Δεκάλεπτα: 13-19, 24-35, 32-54, 55-73

ΑΟ Πολυγύρου (Χαλκιάς): Σμυρλής 1, Ζεϊμπέκης 11(3), Γαϊτάνης 10(3), Τσιακλάγκανος 9(3), Καναράς 13(1), Παντελεήμων, Τσοπουρίδης, Καρακύργιος, Χατζηλάμπρου, Σταυριανόπουλος 11, Φουρκιώτης

Πανσερραϊκός (Κακιούζης-Κηρύκος): Αχτσής 6(2), Μιλόσεβιτς 8, Γρίψιος, Γεωργιανός 19(2), Χριστοδούλου 5, Κεραμάρης 3, Μπίλιος 3(1), Μάντζιος 23, Αποστολίδης, Ντίνος 6(1)

Ρεπό: Σταυρούπολη

Η βαθμολογία

(σε 4 αγώνες)
1.Μακεδονικός 8 (4-0)
2.Μαχητές Πειραματικό Πεύκων 8 (4-0)
3.ΚΣ Γέφυρας* 6 (3-0)
4.ΧΑΝΘ 6 (2-2)
5.Λεύκιππος Ξάνθης 6 (2-2)
6.Ερμής Λαγκαδά 6 (2-2)
7.ΔΕΚΑ* 5 (2-1)
8.Πανσερραϊκός* 4 (1-2)
9.ΠΣ Ευκαρπίας 4 (0-4)
10.ΑΟ Πολυγύρου 4 (0-4)
11.Σταυρούπολη ΕΚ 3 (0-3)

Η επόμενη αγωνιστική (5η, 5/11)

ΚΣ Γέφυρας-ΧΑΝΘ

Μακεδονικός-Μαχητές Πειραματικό Πεύκων

Λεύκιππος Ξάνθης-ΔΕΚΑ

ΠΣ Ευκαρπίας-Σταυρούπολη ΕΚ

Πανσερραϊκός-Ερμής Λαγκαδά

Ρεπό: ΑΟ Πολυγύρου


Σημείωση:
1.Οι τέσσερις πρώτες ομάδες συμμετέχουν στα play offs ανόδου. H νικήτρια ανεβαίνει στην Α2 Ανδρών
2.Οι ομάδες από τις θέσεις 7-10 συμμετέχουν στα play out. Οι  δυο ηττημένες υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική
3.Οι δύο τελευταίες ομάδες υποβιβάζονται στην Γ’ Εθνική

×

Αυτός ο ιστότοπος χρησιμοποιεί cookies για τη διάκριση των επισκεπτών. Για να αποδεχθείτε την τοποθέτηση cookies, επιλέξτε
Πολιτική cookies